Järvesalu tee 6 ventilatsioon

Eramusse on paigaldatud soojustagasusega ventilatsiooniagregaat Domekt R500VE C6.1 tootjalt Komfovent. Domekt seeria ventilatsiooniagregaadid on varustatud ainult kõige efektiivsemate EC ventilaatoritega mida juhitakse intelligentse juhtmissüsteemiga C6. Ventilatsiooniseadmed on kõrge kasuteguriga. Filtrid on suurte filtreerimisaladega. Kõik need omadused vähendavad oluliselt energiatarbimist, säilitades samas mugava sisekliima.

Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem võimaldab ammutada hoonest välja ventileeritavast õhust soojus sisendõhku, mille tulemusena suur osa tavapäraselt ventilatsiooniga väljuvast soojusest on võimalik taaskasutada. Reguleeritava soojustagastusega ventilatsioonisüsteemiga saab õhuvahetust vähendada ka ajaks, kui inimesi ruumides ei ole. Soojaarved vähenevad märgatavalt, samuti paraneb märgatavalt ka siseõhu kvaliteet.

Ruumikliima mõjutab suurel määral meie enesetunnet. Mugav ventilatsioonisüsteem toob ruumidesse pidevalt värsket õhku. Samal ajal viib soojustagastusega süsteem ruumidest välja niiskuse ja lõhnad ning regenereerib seejuures ligikaudu 90% soojusest. Seda ilma tõmbetuule ja tolmuosakesteta ning minimaalse kütteenergiavajadusega. Tulemuseks on tervislik kliima, suurepärased näitajad, ehitussubstantsi kaitse ja hinnalise energia kokkuhoid.

Köögikubu vaikse ja mugava töö jaoks on paigaldatud katusele katuseventilaator tootjalt Östberg.