Järvepõllu tee 4 ridaelamu

Arhitekt Pille Nageli poolt projekteeritud A-energiaklassi ridaelamu koosneb neljast boksist-korterist koos autovarjualustega.

Tulenevalt pikast ja kitsast krundist on boksid planeeritud laiemad ja autovarjualused on paigutatud bokside vahele. Ridaelamu on liigendatud bokside omavahelise sakilise nihutusega (3.2m tagasiasted). Õuepoolne terrassiala on selliselt privaatsem ja paraneb ka päikesevalguse juurdepääs õuele (üle madalama osa katuse).

Maja ei moodusta müüri, läbipääs õuele on igal korteril ka varjualuse kaudu. Elutoast avanevad terrassid jäävad hommikuvalgusesse, kuid tänu suhteliselt suurele õuealale on võimalik päikest nautida tagaaias.

Arhitektuurne välislahendus järgib kvartali tumeda-heleda materjali ja horisontaalide rõhutamise praktikat. Esimese korruse osas on hele krohvkate, teine korrus ja hoonet dünaamiliselt liitvad varikatuste konsoolsed osad saavad tumeda valtsplekkkatte.

Tehnilised näitajad

Katastritunnus 65301:001:5305
Krundi pind 2466 m²
Ehitisealune pind 556 m²
Korruseid 2
Tubade arv 4
Korteri suletud netopind 137 m²
Köetav pind  131 m²

Eluruumi pind  124,9 m²
Autovarjualune 36 m²
Tehnoruum 6,1 m²
Abiruum 6 m²
Terrass 22,3 m²
Tulepüsivuse aste TP3

Ehitusinfo

Ridaelamute ehitus on alanud ning ridaelamud valmivad 2022 aasta lõpuks.

Kliki ikoonile ja vaata täpsemat infot!

Ridaelamubokside planeering

Plaaniline lahendus on lihtne ja funktsionaalne.
Esimesel korrusel on elutuba (30,8 m²) koos avatud köögiga (10,9 m²), esik (9,5 m²), wc (1,8 m²) ning panipaik (5,5 m²). Esimesel korrusel asub samuti abiruum/tehnoruum (6,1 m²). Ridaelamuboksil on terrrass suurusega (22,3 m²), autovarjualune (36 m²) ning panipaik (6 m²).

Teisel korrusel on kolm magamistuba (13 m², 14,1 m² ja 15,6 m²). Suurest (15,6 m²) magamistoast pääseb eraldi garderoobi (6,1 m²). Vannituba on pindalaga (7,6 m²) ning trepihall (10 m²).

Kõikides ruumides on põrandaküte ning kõikides tubades on võimalik temperatuuri eraldi reguleerida.

Kinnistu on osaliselt ümbritsetud vertikaalse kivi- ja puitaiaga, osaliselt võrkpaneelaed.  Bokside vahel piirdeaedasid ei ole.

Kinnistu on haljastatud. Maja ümbritsevad tänavad on asfalteeritud ja valgustatud, rajatud on sadeveekanalisatsioon.

Plaanid ja joonised

Tutvu jooniste ja plaanidega siin

Asendiplaan

I korrus

II korrus

Ridaelamu on innovatiivne ja kaasaegne, kus esiplaanile on seatud energiasäästlikkus koos tervisliku elukeskkonna ja sisekliimaga.
Keskkonda ja loodusressursse säästev projekt on suunatud neid väärtusi ja hoone tervislikku sisekliimat hindavale kliendile.
Madala energiatarbimisega, A klassi hoone seab ehitusele kõrgendatud nõuded ja kvaliteedinormid.

Energiamärgis on hoone kvaliteedi näitaja, sest kõrgeim klass selles vallas annab tunnistust kvaliteetsest ehitusest. Tervise seisukohast lähtudes on oluline, et hoone oleks kvaliteetselt ja energiatõhususe normidele vastavalt ehitatud, sest lisaks energia säästmisele on oluline ka hea sisekliima, mis tähendab normikohast õhuvahetust, õhuniiskust, ühtset temperatuuri ja külmasildade puudumist.

Järvepõllu tee 4 ridaelamuboksides on õhk-vesi soojuspump, soojustagastusega ventilatsioon ning katusele on paigaldatud päikesepaneelid.

Galerii

* Pildid on illustratiivsed ja piltidel olevad detailid võivad erineda  reaalsest olukorrast